Jak správně vybírat obraz?


Interiérový design preferuje střídmost

Stále se nosí minimalismus a návrat k přírodě. Tedy mít toho doma co nejméně, vlastnit jen to, co skutečně používáme.

Obraz by měl každý interiér podtrhnout

Obrazy by měly na první pohled zaujmout, zanechat ve Vás i v návštěvě dobrý dojem a vytvořit v pokoji příjemnou a přátelskou atmosféru.

Vybírejte srdcem

Svůj obraz byste měli vybírat především srdcem. Musí Vám něco říkat, vyvolat nějaké pocity.

Obraz je víc než tisíc slov, nechte ho na sebe promlouvat. Dle toho i svůj obraz vybírejte. 

Počet obrazů

Jeden, dva nebo více? Můžete pořídit jeden velký obraz, který bude tvořit dominantu celého pokoje, ale můžete jich více poskládat do jednoho celku. Roli hraje velikost interiéru a volnost prostoru.


Cílem mých obrazů je vnést radost, klid, pohodu a hlavně ducha přírody do interiéru.


Barvy

Teplé barvy pro povzbuzení

Žlutá působí hřejivě a umí zlepšovat paměť i náladu. V oblibě ji mají lidé veselí, chytří a společenští, v interiéru uvolňuje, inspiruje k tvořivosti a vyzařuje příjemné teplo. Její nadměrné množství může ovšem vyvolávat pocity závisti a sebepřeceňování.

Oranžovou milují hlavně energičtí a kreativní lidé, kteří si rádi užívají života. Tahle barvička dokáže povzbudit chuť k jídlu a rozproudit komunikaci a chuť něco dělat, jen pozor na její příliš syté tóny. Ty totiž mohou vyvolávat pocit ohrožení a úzkosti. 

Červená se vždy považovala za barvu vášně, sexu a temperamentu. Za oblíbenou ji považují zejména lidé odhodlaní, cílevědomí a ti se silnou vůlí. V interiéru vybízí k aktivitám, ve velkém množství ale působí až dráždivě. Proto by z ní ani její největší fanoušci neměli dělat dominantní barvu. 

Studené barvy pro relaxaci

Zelená je barva zdraví, naděje a harmonie. Její fanoušci bývají stabilní, pečující a ctižádostiví. V interiéru umí podporovat duševní činnost a vyvolává pocit bezpečí. Její tmavé odstíny ovšem mohou zmenšovat prostor. A protože snižuje chuť k jídlu, příliš se nehodí pro lidi s nízkým apetitem, nebo naopak je vhodná pro příliš velké jedlíky do kuchyně.

Modrá symbolizuje klid a mír, její fanoušci bývají opatrní, analytičtí, citliví a věrní. V domácnosti uklidňuje, uvolňuje a pocitově ochlazuje. Hodí se proto hlavně na jižní stěny. Její nadměrné množství nebo příliš tmavé odstíny ale mohou působit depresivně a tíživě.

Fialová je symbolem bohatství, síly a důstojnosti. Mezi její milovníky se řadí individualisté, citliví lidé a introverti. V interiéru to s ní příliš nepřehánějte, dokáže totiž opticky zmenšovat prostory a místnosti tak mohou působit stísněně.

Zemité tóny sluší každému interiéru

Zemité barvy jako jsou hnědá, šedá, černá, bílá se budou ve správné kombinaci vyjímat v jakémkoliv interiéru. S těmito barvami neuděláte nikdy krok vedle, jelikož přírodní barvy jsou velmi nadčasové. Navíc zemité tóny barev člověka uklidňují, dodávají pocity bezpečí a pohody.